Veselé Velikonoce

Informace pro bud. prvnáčky

Vloženo: 17.12.2015 | Autor: AdminTJ | Zobrazeno: 2422x

Obecné informace k zápisu do 1.roč.:

• při zápisu rodiče předloží občanský průkaz  a  rodný list dítěte,podají písemnou „Žádost o přijetí k základnímu vzdělávání

• pokud jsou splněny všechny náležitosti, pak paní ředitelka vydá nejdéle do 14 dnů „Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání„ ( zveřejnění na webových stránkách školy, na úřední desce školy a vstupních dveřích 1.st.)

V případě, že se nemůžete dostavit k zápisu v uvedeném termínu, můžete využít dodatečný zápis. Prosíme o předběžné telefonické nahlášení.

Obecné informace k odkladu povinné školní docházky:

• rodiče žádající o odklad předloží občanský průkaz a rodný list dítěte, podají písemnou „Žádost o odklad povinné školní docházky"

• aby mohlo být žádosti vyhověno, musí být doložena doporučením dětského nebo odborného lékaře a vyšetřením v Pedagogicko- psychologické poradně

• pokud jste byli se svým dítětem u zápisu již v loňském roce a byl mu dán odklad povinné školní docházky, pak není potřeba zápis opakovat, stačí jen, pokud se rodiče dostaví do kanceláře zástupkyně ŘŠ, kde opětovně požádají o přijetí k plnění povinné školní docházky

Bližší informace k přijetí do přípravné třídy :

• přípravná třída je ze zákona zřizována pro děti s odkladem povinné školní docházky

• pokud budou mít rodiče zájem o přijetí dítěte do přípravné třídy, dostaví se do kanceláře zástupkyně ŘŠ a vyplnípředběžnou přihlášku

• k přijetí do přípravné třídy je nutné předložit doporučení z Pedagogicko- psychologické poradny („Rozhodnutí o odkladu povinné školní docházky“)

Otevření přípravné třídy je podmíněno souhlasem krajského úřadu, který své rozhodnutí vydává až v květnu.