ZŠ náměstí Míru Nový Bor - Oficiální stránka
Kotva

Obědy pro děti
AKTUALITY
 
 
Rozvrhy
Aktivní škola

 
 
Ovoce a zelenina do škol

 
 
NBA volleyball

 
 
Zumba

 
 
Zřizovatel

 
 
Úřad práce

 
 
Pomáháme...

 
 
DDM Smetanka

 
 
Mapa webu
A
A
A

Klub zábavné logiky a deskových her

Vloženo: 6.2.2018 | Autor: AdminTJ| Zobrazeno: 743x |

Již podruhé jsme se sešli v dalším cyklu Klubu zábavné logiky a deskových her. Naše roboťárna je vybavena novým nábytkem a tak se nám pracuje ještě lépe.

 

Na úvod jsme si vyluštili hlavolam typu ZEBRA – 5 geologů. Potom jsme se pustili do trochu náročnějšího programování LEGO robotů. Programovali jsme jízdu robota pomocí vlastního bloku s parametrem. Program dokázal vypočítat, kolik otáček kola robota je potřeba vykonat, aby robot urazil konkrétní vzdálenost. Pomocí parametru pak lze nastavovat jakoukoli vzdálenost a programovat mnohem rychleji. Žáci si pomocí tohoto bloku programovali i jízdu robota do čtverce. Někteří si také vyzkoušeli programovat úlohy typu Theremin – měření vzdálenosti a vydávání tónu o určité frekvenci v závislosti na vzdálenosti od překážky. Robot s tímto programem byl použit při výuce fyziky v osmém ročníku.

 

Na závěr jsme trénovali ovládání robota VEX IQ dálkovým ovladačem. Robot má za úkol naložit kroužky a umístit je na kolíky herního pole a také má za úkol uvolnit zásobník. S tímto robotem jsme přihlášeni na soutěž VEX IQ Challenge Ringmaster, kterou v květnu 2018 pořádá v Praze firma AV Media.