Úřad práce

Pomáháme...

Město Nový Bor nominovalo čtvrťáky ze ZŠ nám. Míru na Cenu Gratias Tibi

Vloženo: 21.2.2018 | Autor: AdminTJ| Zobrazeno: 209x |

Město Nový Bor nominovalo čtvrťáky ze Základní školy nám. Míru na Cenu Gratias Tibi za jejich projekt 72 hodin: Děti seniorům. Cenu za občanskou aktivitu uděluje humanitární organizace Člověk v tísni mladým lidem, kteří ve volném čase dobrovolničí, snaží se zlepšovat své okolí nebo jinak dávají najevo, že jim svět okolo nich není lhostejný.

„Děti pod záštitou městského úřadu zahrály upravenou známou českou pohádku Červená Karkulka seniorům v Domě s pečovatelskou službou v rámci dobrovolnického projektu „72 hodin" vloni na podzim. Pohádka byla hraná a zpívaná, doplněná převleky. Hudební doprovod zajišťovala paní učitelka Dlasková. Celá akce měla velký úspěch a vykouzlila úsměv divákům i dětem,“ popisuje vedoucí životního odboru Jitka Kopčáková, která projekt 72 hodin za město organizačně zajišťuje.

Cena je udělovaná mladým lidem ve třech věkových kategoriích – základní školy, střední školy a mladí lidé do 30 let. V nich odborná porota vybere vždy tři finalisty a vítěze dané kategorie. Navíc z těchto devíti finálových projektů zvolí veřejnost v on-line hlasování vítěze Ceny České televize. V rámci Ceny Gratias Tibi je udělována i Cena Nadace O2 za přínos ve vzdělávání.

Slavnostní předání cen vítězům proběhne v pražském kině Lucerna 15. května 2018. Všichni vítězové získávají finanční odměnu na další rozvoj svých projektů a studijní cestu do zahraničí.

(Zdroj: novy-bor.cz)