Úřad práce

Pomáháme...

Matematická soutěž PANGEA

Vloženo: 2.3.2018 | Autor: AdminTJ| Zobrazeno: 385x |

Ve dnech 19. až 22. února 2018 se 142 žáků 4. až 9. ročníku naší školy zúčastnilo mezinárodní matematické soutěže PANGEA.

Pangea je matematická soutěž, která se nechala inspirovat historickým vývojem naší planety (kontinenty v dávných dobách prvohor a druhohor nebyly rozdělené, ale existovaly jako jeden celek nazývaný Pangea) a stanovila svůj cíl – sjednocení a propojení milovníků matematiky. Pangea si dává za úkol propojit a porovnat znalosti žáků v různých zemích celého světa. Sídlo společnosti je v Německu.

Patronem letošního ročníku za téma sport je horolozec Radek Jaroš a za téma doprava automobilový závodník Aleš Loprais.

Výsledky si žáci mohou najít na webových stránkách www.pangeasoutez.cz po 30. březnu 2018. K vyhledání výsledků musí použít svoje přihlašovací údaje, které si opsali (případně jsou k dispozici u paní učitelky Šolcové). Nejlepší postoupí do finále, které se koná 11. května 2018 v Praze.