Úřad práce

Pomáháme...

Dny s dopravní výchovou

Vloženo: 7.3.2018 | Autor: AdminTJ| Zobrazeno: 188x |

Ve dnech 6. – 7. března proběhly na naší škole Dny s dopravní výchovou. Děti navštívily čtyři tematicky zaměřená stanoviště (První pomoc, Chování cyklisty v dopravní provozu, Správné chování chodce a spolujezdce v automobilu). Téma bezpečnosti a ohleduplnosti v silničním provozu je zahrnuto do obou stupňů vzdělávání na naší škole.

Dopravní výchova vysvětluje bezpečné a ohleduplné chování v silničním provozu z pohledu všech jeho účastníků – chodce, řidiče nemotorového i motorového vozidla (tedy i cyklisty), cestujícího dopravními prostředky (individuální i hromadnou dopravou). Důraz klade také na pravidla bezpečné jízdy autem z pohledu spolujezdce, vysvětluje použití zádržných systémů – autosedačky, bezpečnostních pásů. Seznamuje vhodnou cestou s povinnostmi řidiče (chodce). Snaží se upozorňovat na možná nebezpečí ať už při jízdě na kole nebo při chůzi. Fixuje principy, jak jednat v určitých krizových situacích a jak lze tyto situace předvídat.

Učitelé 2. stupně