Úřad práce

Pomáháme...

Ukliďme Česko

Vloženo: 7.4.2018 | Autor: AdminTJ| Zobrazeno: 142x |

Rok se sešel s rokem a žáci naší základní školy nám. Míru v Novém Boru se opět zúčastnili akce „Ukliďme Česko“. Třídy 3.A, B, 5.A, C se svými učitelkami uklízely prostory okolo cyklostezky mezi Novým Borem a Sloupem v Čechách. Kromě běžných papírů nasbírali žáci PET lahve, plechovky, sklo a dokonce i dvě pneumatiky. Děti se učí, co do lesa nepatří a znají to. A proto se všechny divily, jak se mohou takovéto věci ocitnout v lese.

Už loni žáci vzkazovali všem, kteří se vydávají do přírody nejen v okolí Nového Boru, aby se chovali jako civilizovaní a uvědomělí občané. A ruku na srdce. Vy byste chtěli, aby vaši potomci museli po vás uklízet to, co kvůli vaší pohodlnosti a nevychovanosti odhodíte v přírodě?

Kromě prvostupňových žáků se do úklidu našeho okolí zapojilo také několit tříd druhého stupně. Žáci třídy 7.A našli i několik kuriozit  .   :)