ZŠ náměstí Míru Nový Bor - Oficiální stránka
Kotva

Obědy pro děti
AKTUALITY
 
 
Rozvrhy
Aktivní škola

 
 
Ovoce a zelenina do škol

 
 
NBA volleyball

 
 
Zumba

 
 
Zřizovatel

 
 
Úřad práce

 
 
Pomáháme...

 
 
DDM Smetanka

 
 
Mapa webu
A
A
A

Robotika na ZŠ náměstí Míru v Novém Boru

Vloženo: 12.4.2018 | Autor: AdminTJ| Zobrazeno: 137x |

 

Ve dnech 20. a 22. března 2018 se na naší škole konaly Dny otevřených dveří na I. stupni. Žáci z Klubu robotiky si pro návštěvníky školy připravili ukázky robotů z LEGO stavebnic, robota VEX IQ i Ozoboty. O přestávkách si především s Ozoboty hrály i děti z I. stupně – kreslily jim různé barevné dráhy a někdo zvládl i použití Ozokódů. Všechny děti byly nadšené. Určitě by bylo vhodné zařadit programování Ozobotů kreslením do výuky na I. stupni.

 

V úterý 10. dubna 2018 k nám přijeli na návštěvu studenti primy a učitelé Gymnázia v Mimoni. Cílem návštěvy bylo navázání spolupráce a předávání zkušeností mezi našimi Kluby robotiky. V Mimoni ještě nemají Ozoboty ani robotickou stavebnici VEX IQ Super Kit – studenti si vyzkoušeli programování v games.ozoblockly a ovládání robota VEX IQ dálkovým ovladačem. V květnu plánujeme navštívit Gymnázium v Mimoni – těšíme se na 3D tiskárny.

 

Ve dnech 18. a 19. dubna 2018 bude na naší škole probíhat zápis do prvních tříd. Žáci z Klubu robotiky si opět připraví robotický koutek pro budoucí prvňáčky a jejich rodiče.

 

Momentálně si členové Klubu robotiky připravují roboty pro ROBOSUMO a s robotem VEX IQ trénují na soutěž VEX IQ Challenge Ringmaster.

 

Ing. Veronika Šolcová