kliknutím na následující odkaz - REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ - si můžete rezervovat konkrétní čas

Jarní hodina tělocviku

PRO MATEŘSKÉ ŠKOLY:

Zaregistrujte si svůj čas na jarní hodině tělocviku prostřednictvím

této registrace.

Barevný týden

Navštívili jsme Festival vědy

Vloženo: 17.9.2018 | Autor: AdminTJ | Zobrazeno: 250x

Dne 5.září se skupina žáků ZŠ náměstí Míru v doprovodu Ing.Věry Duchoslavové zúčastnila Festivalu vědy, který se odehrával v Praze na Vítězném náměstí.

Během pěti hodin jsme měli možnost projít si více než 100 stánků s nejrůznějšími aktivitami, které připravily přírodovědné a technické vysoké školy, vědecké ústavy a chemické továrny. Mohli jsme si zaskákat přes inteligentní švihadlo, vidět a osahat si nenewtonskou kapalinu, poznat výrobu některých léčiv a seznámit se s pěstováním rostlin potřebných pro jejich výrobu. Už víme, jak se vyrábí pěnový polystyren nebo třeba pneumatiky. Viděli jsme spoustu zajímavých chemických i fyzikálních pokusů a mnoho dalších úžasných věcí. Celý den byl doslova nabitý  k prasknutí novými technickými a přírodovědnými poznatky, a kdybychom měly popsat vše, článek by byl minimálně na pět stránek hustého textu.

Tereza Kovářová a Barbora Slezáková, 9.A