kliknutím na následující odkaz - REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ - si můžete rezervovat konkrétní čas

Jarní hodina tělocviku

PRO MATEŘSKÉ ŠKOLY:

Zaregistrujte si svůj čas na jarní hodině tělocviku prostřednictvím

této registrace.

Barevný týden

KLUB ZÁBAVNÉ LOGIKY A DESKOVÝCH HER

Vloženo: 2.10.2018 | Autor: AdminTJ | Zobrazeno: 259x

V úterý 18. září a ve středu 19. září se poprvé sešlo 26 členů dvou klubů ve speciální učebně II. stupně naší školy na náměstí Míru v Novém Boru. Tuto učebnu jsme loni vybudovali pro práci s roboty. Máme k dispozici tři základní a tři rozšířené sady LEGO MINDSTORMS EV3, jednu sadu VEX IQ SUPER KIT a čtyři ozoboty. Letos chceme naše vybavení doplnit o další sadu VEX IQ SUPER KIT a jednu rozšířenou stavebnici, abychom se mohli opět zúčastnit soutěže VEX IQ CHALLENGE RINGMASTER, kterou pořádá společnost AV MEDIA. Rádi bychom přihlásili jedno družstvo do kategorie mladších žáků a jedno družstvo do starších žáků. Soutěž se dětem loni velmi líbila.

Na prvních setkáních žáci programovali ozoboty - a to jak kreslením fixami s použitím ozokódů, tak na počítaci v prostředí ozoblockly.com. Žáci řešili úlohu v labyrintu – díky této úloze dokážou určit pravděpodobnost, s jakou ozobot dojede na určité místo předkreslené dráhy. Na dalším setkání žáci soutěžili v aktivitě závody autíček – ozoboti byly naprogramováni na počítači tak, aby co nejrychleji projeli nakreslenou dráhu se spoustou křižovatek.

Všichni se už moc těšíme na další setkání s roboty.

Ing. Veronika Šolcová

vedoucí klubů