Okresní kolo v přespolním běhu

Vloženo: 6.10.2018 | Autor: AdminTJ| Zobrazeno: 196x |

Ve dnech 19. a 26. září se na Rasově Hůrce v České Lípě konalo Okresní kolo v přespolním běhu.

Skvělými výkony se blýskli žáci prvního stupně a mile nás tím překvapili. Mladší dívky skončily na 5. místě ve složení: Bičišťová Silvie (2. B), Masopustová Anna (3. A), Hloušková Klára, Frydrychová Ema (3. B). O chlup utekla třetí pozice chlapcům z 2. a 3. tříd, ale i 4. místo bylo z tolika základních škol na Českolipsku parádní. Tým běžel ve složení: Patka Marek (3. A), Plachý Filip, Zapletal Matěj (2. B), Toník Slavík (3. C).

Medaile nám konečně zacinkaly u chlapců a dívek v kategorii 4. a 5. tříd. Terka Gregorová (5. B), Jiřka Tancošová (4. B), Jurásková Anabell a Moravčíková Karolína (4. A) vybojovaly nádherné 2. místo.

Až při doběhu do cíle se rozhodl běh chlapců 4. a 5. tříd. Těm uteklo 2. místo o neskutečných 33 setin sekundy. Chvilkové zklamání tak vystřídalo velké nadšení, protože se umístili 3. z celkového počtu 20 škol na Českolipsku. Kluci soutěžili ve složení Jakoubek Jiří (4. A), Patka Kryštof, Šiner Josef a Daniel Karko (5. B).

Družstvům z druhého stupně se v široké konkurenci nakonec nepodařilo probojovat na stupně vítězů. Žákyně 6. a 7. tříd ve složení Pavlíčková Vendula (6. C), Králová Markéta (6. B), Melicharčíková Sára (7. B) a Havránková Johana (7. C) skončily na 5. místě.

Na stejném místě skončili také chlapci 6. a 7. tříd. Byli jimi: Hladík Daniel (7. A), Burián Vojtěch, Černý Adam (6. A), Plachý Josef (7. B) a Procházka Ondřej (7. C). Obdobně se umístily dívky z 8. a 9 tříd, také na 5. místě. Dívky závodily ve složení Hrušková Šárka, Průšková Tereza, Votrubová Markéta (9. A), Krásná Julie a Hanzlíková Kateřina (8. A).

Chlapci z 8. a 9. tříd se umístili ještě o jednu příčku níže a skončili 6. Byli to tito sportovci: Cmunt Ondřej, Dostál Jan, Rybář Daniel (9. B), Hanzelín Michal a Bartoš Filip (9. A).

Všem žákům děkujeme za reprezentaci naší školy a rodičům, že je vedou ke sportu nejen v halách a tělocvičnách, ale i v přírodě.

učitelé TV