Prvňáci v ekocentru

Vloženo: 18.11.2018 | Autor: AdminTJ| Zobrazeno: 83x |

Dne 14. 11. se třída 1. A zúčastnila vzdělávacího programu: Zemědělství žije v Ekocentru Brniště. Díky tomu mohli některé děti poprvé vidět živou krávu opravdu zblízka (už vědí, že není fialová jako na čokoládě), pohladit si telátka od těch opravdu nejmenších a odvážlivci si mohli nechat olíznout ruku i od dospělé krávy. Velmi je zaujala „manikúra“, kterou si krávy dopřávají či krmení právě narozeného telete. Kravínem to ale teprve začalo! V ekocentru se žáci dozvěděli, kolik má kráva žaludků, jak se jmenují, kde se bere mléko, co dobrého si z mléka můžeme připravit…a palačinky z právě nadojeného mléka nebyly vůbec špatné! Žáci si vyrobili masku krávy, dozvěděli se, mnohé o životě zemědělce (v minulosti i dnes) a o jeho nepostradatelných stojích. A rozdíl mezi senem a slámou už pro ně není žádnou záhadou.

Děkujeme také velmi příjemnému panu řidiči, bez kterého by výlet nebyl tak veselý. Kdo si může zazpívat do mikrofonu, zavírat sám autobus či svačit v úložném prostoru…?

Tř. uč. Petra Macharová