Náboj Junior 2018

Vloženo: 24.11.2018 | Autor: AdminTJ| Zobrazeno: 86x |

Náboj Junior je soutěž pro čtyřčlenné týmy žáků druhého stupně základní školy a odpovídajích ročníků osmiletých gymnázií. Soutěž trvá 120 minut, během nichž se týmy snaží vyřešit co nejvíce úloh z matematiky a fyziky, které vyžadují jistou dávku invence a důvtipu.

Letos se soutěžilo 23. listopadu. Družstvo ve složení Barbora Lazorová, Anna Jakoubková, Sabina Štěpánková a Markéta Votrubová vybojovalo s 18 body šesté místo mezi 18 družstvy v České Lípě. V mezinárodním žebříčku dosáhlo toto družstvo na 289. místo z celkového počtu 987 týmů Čech, Slovenska a Polska. Druhé družstvo ve složení Barbora Slezáková, Tereza Kovářová, Ondřej Cmunt a Filip Bartoš se umístilo na devátém místě (504. v mezinárodním řebříčku).

Absolutní prvenství patří Mensa gymnáziu Praha (42 bodů).

Všem našim žákům děkuji za nasazení, se kterým k soutěži přistoupili.

Ing. Veronika Šolcová