Zápis nanečisto

Soutěž Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR

Vloženo: 19.12.2018 | Autor: AdminTJ| Zobrazeno: 81x |

Soutěž Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR je soutěží pro žáky základních škol. 11. až 13. prosince proběhlo v Pardubicích, Harrachově, Liberci a Havlíčkově Brodě regionální kolo. Zúčastnilo se ho 417 žáků ze 145 škol Pardubického, Královéhradeckého, Libereckého a části Středočeského kraje a Kraje Vysočina. Naši školu reprezentovali Tereza Kovářová, která obsadila pěkné 68. místo, Jan Trmal, který získal 26. místo a Markéta Votrubová si vybojovala 14. místo. Do dalšího kola postupuje 30 nejlepších.

Ze soutěžících za Liberecký kraj byla Markéta první, Honza třetí a Terezka pátá. Vklínili se mezi ně jen dva žáci ze ZŠ Husova Liberec a ZŠ Liberecká Jablonec.

Děkujeme za skvělou reprezentaci nejen naší školy ale i našeho města a celého českolipského okresu a v lednovém boji o postup do celostátního kola budeme Markétě i Honzovi držet palce.

Věra Duchoslavová