kliknutím na následující odkaz - REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ - si můžete rezervovat konkrétní čas

Jarní hodina tělocviku

PRO MATEŘSKÉ ŠKOLY:

Zaregistrujte si svůj čas na jarní hodině tělocviku prostřednictvím

této registrace.

Barevný týden

Přednáška s Pavlem Šemberou

Vloženo: 8.2.2019 | Autor: AdminTJ | Zobrazeno: 8x

V rámci Masopustu v Novém Boru se žáci našich sedmých tříd zúčastnili besedy s Pavlem Šemberou, zkušeným cestovatelem a také obchodníkem. Sám vystudoval mezinárodní obchod na VŠE se zaměřením na Brazílii a Latinskou Ameriku. Promítaly se nádherné fotografie, které  autor doprovázel svými zážitky. Bylo zřejmé, že nejsilnější pouto jej váže  k městečku Bataypor? ve státě Mato Grosso do Sul a tamní krajanské komunitě. Město  Bataypor? v brazilském vnitrozemí založil Jan Antonín Baťa. Česká kultura je zde stále živá, i dnes se v Bataypoře setkáte třeba s replikou Pražského Jezulátka, turistickým značením KČT nebo folklórním souborem tančícím moravské lidové tance.

Mgr. Kateřina Mašková