IROP

Hezké prázdniny

Okresní kolo ve sjezdovém lyžování a snowboardingu

Vloženo: 10.2.2019 | Autor: AdminTJ | Zobrazeno: 205x

Jako každoročně se pod taktovkou DDM Nový Bor ve Sportovním areálu Polevsko konalo Okresní kolo ve sjezdovém lyžování a snowboardingu. Závodníci jeli dvě kola a vždy se počítal čas rychlejšího.

Ve čtvrtek 7. 2. se zúčastnilo 124 závodníků ve sjezdu a 4 ve snowboardingu. Závodili žáci a žákyně 1. – 5. tříd. I přes rekordní počet přihlášených získala naše škola velké množství medailí.  Již v kategorii prvních tříd získal s velkým náskokem zlatou medaili Václav Správka (00:37,01).

Ani v kategorii 2. – 3. tříd jsme nezůstali bez ocenění. Nella Štefková (00:39,34) obsadila krásné druhé místo a Adéla Jeřábková (00:40,35) neoblíbenou bramborovou medaili. V žácích zvítězil Marek Patka (00:33,32) a čtvrté místo získal spolužák Adélky, Antonín Slavík (00:36,70).

I  naši starší žáci z prvního stupně bodovali. Stella Véghová (00:34,95) z 5. třídy zvítězila ve své kategorii. Všechna tři místa obsadili s vyrovnanými časy naši chlapci z 4. a  5. tříd. Na stupínek nejvyšší vystoupal Marek Patka (00:29,81), na druhém místě stanul Jakub Správka (00:29,94) a bronzovou medaili získal Matouš Larva (00:30,88).

Jediný snowboardista z prvního stupně byl Josef Šiner (01:05,59) a získal na velmi těžkém povrchu zlatou medaili.

V pátek 8. 2. vystřídala čtvrteční mráz velmi hustá mlha. I přes náročné podmínky závodilo 93 závodníků a 35 snowboardistů z druhých stupňů základních škol.

I tento den jsme sbírali cenné kovy. Lucie Štěpánková z 6. třídy obsadila bronzovou příčku (00:33,59). O čtvrté místo se podělili Hana Jeřábková (00:36,20) a Vítězslav Haas (00:32,34).

I starší chlapci ukázali co v nich je. Michal Hanzelín obsadil třetí místo (00:31,00) a čtvrtý byl Zbyněk Sláma (00:31,71).

Ani naši snowboardisté se neztratili. Apolena Boháčová (00:45,37) obsadila v kategorii 6. -7. tříd krásné druhé místo. Marek Kolomazník byl jeden z mála, který si troufl na trať na lyžích i snowboardu a nakonec byl lepší právě v něm. Získal skvělé první místo (00:39,71).

Všem zúčastněným gratulujeme k umístěním. Děkujeme za odvahu a nasazení, s jakým ten den závodili. Také děkujeme rodičům, že vedou své ratolesti ke sportu.