kliknutím na následující odkaz - REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ- si můžete rezervovat konkrétní čas

Okénko třídy 4.B

Sportovní výzvy

Certifikát Katedrová škola

Online zápis do 1. třídy - 2022

kliknutím na výše uvedený obrázek můžete v několika jednoduchých krocích zapsat Vaše dítě k zápisu online. Využijte možnosti vybrat si termín, který Vám vyhovuje a v uvedeném termínu se dostavte do naší školy. K zápisu si přeneste rodný list dítěte a Váš občanský průkaz.

Žádost o přijetí k základnímu vzdělávání nebo žádost o odklad povinné školní docházky Vám u nás vytiskneme k podpisu.

Více informací o zápisu do 1. třídy ZDE.

Vítězové sportovních výzev

Vloženo: 3.11.2021 | Zobrazeno: 471x

I ve školním roce 2021/2022 jsme se rozhodli pokračovat ve sportovních výzvách, které jsme započali při vzdělávání distančním způsobem. V hodinách tělesné výchovy rozvíjíme všechny pohybové dovednosti. Sportovat by se ale mělo i mimo hodiny tělesné výchovy. Žáci se na každou výzvu mohou připravovat a trénovat i doma.

Výzva č. 1: Skok přes švihadlo snožmo 1 minutu

Výzva spočívá ve skoku přes švihadlo snožmo po dobu jedné minuty. Vyhlásíme a odměníme nejlepšího skokana a skokanku v ročníku a zároveň ohlásíme novou sportovní listopadovou výzvu.

Měsíc říjen byl vyhlášen jako měsíc skokanů přes švihadlo. K 31.10. jsme zhodnotili výsledky a máme nejlepšího skokana a skokanku v ročníku. Žáci a žákyně naší školy se poměřovali ve skocích snožmo přes švihadlo po dobu jedné minuty. Další výzvou na měsíc listopad, je šplh na tyči. Vítězům gratulujeme a mohou se těšit na hodnotné ceny. Poraženým přejeme mnoho sil v trénování a energii do dalších výzev.

Počet skoků

Počet skoků

Cepková Daniela

Povondra Filip

Kořínková Marie

Jerman Vojtěch

Holubová Lucie

Havel Matyáš

Kopecká Nela

Boháč Antonín

5. C

Buriánová Viktorie

Liška Jiří

Moravčíková Karolína

Rudinský Filip

Véghová Stella

Karko Daniel

Jarošová Eliška

Brych Lukáš

Výzva č. 2: Šplh na tyči

V listopadu jsme hledali nejlepšího šplhouna, ale aby nedošlo k omylu, nejrychlejšího šplhouna na tyči. A zadařilo se. Žáci chtěli šplhat i opakovaně, aby mohli své výsledky zlepšit. Proto již i v této výzvě známe vítěze za ročník.

Gratulujeme těm, co zabojovali v listopadové výzvě a budeme se těšit na další zajímavé výsledky.

Prudnikov Nikita

Schwarz Ondřej

4,8 s

Výzva č. 3: Sazka olympijský víceboj – hod míčem trčením

Během prosince jsme hledali sportovce, který má silné paže, ale i dobrou techniku při disciplíně zvané: „hod trčením obouruč basketbalovým míčem“. Žáci prvního i druhého stupně házeli míčem velikosti 5, ze dvou pokusů se zapisoval delší hod.

Tato disciplína je součástí Sazka olympijského víceboje. Cílem tohoto školního projektu je přivést ke sportování co nejvíce dětí a ukázat jim pohyb jako zábavu a přirozený životní styl.

Výzva č. 4: Trojskok/skok snožmo

Po vánočních prázdninách se žáci zaměřili na skok snožmo z místa (1. stupeň) a trojskok (2. stupeň). V lednu pilně trénovali, aby dosáhli nejlepších výsledků. Žáci toto cvičení mohli provádět i doma, a to se též odrazilo na skvělých výsledcích.

Také toto cvičení je součástí Sazka olympijského víceboje.

Na únor budeme hledat nerychlejšího běžce, který zvládne člunkový běh (4x10 m) co nejrychleji.

Vítězové jsou zde:

9. B

7,75 m

Výzva č. 5: Člunkový běh 4 x 10 m

V době, kdy se deváťákům blíží přijímací zkoušky na střední školy, jsme do sportovní výzvy zvolili člunkový běh. Ten slouží k prověřování fyzické způsobilosti a používá se u přijímacích zkoušek na různé střední školy. Jeho cílem je posoudit úroveň rozvoje pohybových schopností a dovedností sportovce. Mladší žáci tak mohou trénovat a už vědí, co některé z nich při přijímacích zkouškách na střední školy bezpečnostně právní čeká.

Další výzvou na březen je T -běh. Ten je opět součástí Sazka olympijského víceboje. Budeme tedy prověřovat hbitost.

Gratulujeme těm, co zabojovali v únorové výzvě a budeme se těšit na další zajímavé výsledky.

Výzva č. 6: T - běh

V březnu jsme se s žáky opět zaměřili na disciplínu, která je součástí Sazka olympijského víceboje. T – běh je jednou z 8 disciplín, díky kterým žáci objeví přednosti pro určitý sport. Jednotlivé disciplínu mají za úkol najít nejen šikovné sportovce, ale ukázat, že sport je tu pro každého. T – běh je zaměřen na hbitost.

Gratulujeme těm, co zabojovali v březnové výzvě, a budeme se těšit na další zajímavé výsledky. Dubnovou výzvou bude pro 1. stupeň běh na 500 m a pro 2. stupeň běh na1000 m.

Čas

Šesták Filip

10,26 s

Výzva č. 7: běh na 500 m, 1000 m

S příchodem teplejších dní jsme se s žáky zaměřili více na běh. Běh je stejně jako chůze přirozená součást našeho života. Žáci prvního stupně by měli být schopni uběhnout 500 m a žáci druhého stupně již mají 1000 m. I tyto disciplíny jsou součástí projektu Sazka olympijského víceboje.

Gratulujeme všem, kdo se snažili překonat sebe sama v dubnové běžecké výzvě. Budeme se těšit na další zajímavé výsledky. Květnovou výzvou bude skok daleký.

Kořínková Marie

3:30 min

Horčička Vítek

3:15 min

Pokud tomu tak je, naleznete v nastavení níže.