Okénko třídy 2.B

Online zápis do školy

Přijímací řízení na SŠ 2020

Vloženo: 29.3.2016 | Autor: AdminTJ | Zobrazeno: 2400x

Informace o přijímacích zkouškách na střední školy

Jednotné přijímací zkoušky proběhnou následovně:

Čtyřleté obory :   8. června

Víceletá gymnázia :  9. června

Byl prodloužen čas pro složení jednotné přijímací zkoušky, o 15 minut v případě matematiky, o 10 minut v případě českého jazyka.

Intenzivní příprava by měla částečně pomoci studentům. Cermat uvolní testy, jmenují se Přijímačky bez obav. Testovací prostředí CERMAT pojmenované Přijímačky bez obav naleznete na webu prijimacky.cermat.cz:

Ministerstvo připravilo také podpůrné materiály, ve kterých se může žák v reálném prostředí seznámit s testovacím archem včetně možnosti časomíry. Žáci budou mít k dispozici také aplikaci, kde si mohou procvičovat testy z minulých let.

InspIS SETmobile: Příprava na přijímací zkoušky přes mobil nebo tablet

Od středy 6. května 2020 mají žáci 9., 7. a 5. ročníků základních škol možnost využít jako jednu z forem přípravy na přijímací zkoušky do maturitních oborů středních škol (pro čtyřleté, šestileté i osmileté studium) také elektronickou verzi testů k tzv. jednotným přijímacím zkouškám.

Více informací o aplikaci pak najdete na webu České školní inspekce:

Termín pro podání zápisového lístku

Uchazeč nebo zákonný zástupce nezletilého uchazeče svůj úmysl vzdělávat se v dané střední škole potvrdí odevzdáním nebo odesláním zápisového lístku řediteli školy, který rozhodl o jeho přijetí ke vzdělávání, a to nejpozději do 5 pracovních dnů po nejzazším termínu pro zveřejnění seznamu přijatých uchazečů.

V případě, že uchazeč zápisový lístek neodevzdá ve stanovené lhůtě, zanikají posledním dnem lhůty právní účinky rozhodnutí o přijetí tohoto uchazeče ke vzdělávání v dané střední škole. I v případě přijetí uchazeče do 1. ročníku denní formy vzdělávání v průběhu školního roku se neuplatněním zápisového lístku ruší právní účinky rozhodnutí o přijetí. Zápisový lístek musí být podepsán nezletilým uchazečem i jeho zákonným zástupcem, nebo zletilým uchazečem.

Zápisový lístek je k vyzvednutí u paní sekretářky J. Černé v kanceláři školy / vchod z Kalinovy ulice/.