Hezké prázdniny

Vloženo: 2.3.2016 | Autor: AdminTJ | Zobrazeno: 2867x
Školní knihovna na 2. stupni vyhovuje moderním parametrům kladeným na knihovnu v 21. století (vybavení počítačovou a audiovizuální technikou).

Dlouhodobý přínos školní knihovny a neutuchající zájem o ni představují vysoká čísla návštěvnosti i výpůjček. Ročně uspokojí požadavky  návštěvníků z řad žáků 1. i 2. stupně naší školy, vykazuje fond čítající více než 3 500 knih, periodik a dalších dokumentů. Naučné knihy jsou řazeny podle mezinárodního desetinného třídění. Příruční knihovna je vybavena řadou nejnovějších encyklopedií a slovníků, kromě toho je k dispozici i počítačová verze encyklopedie Diderot. Knihovna pod vedením Mgr. Kateřiny Maškové je otevřena každou velkou přestávku. Žáci mají možnost vyhledat si informace a vypůjčit si knihy v souladu s výpůjčním řádem. Knihovna je využívána i k informatické výuce v jednotlivých předmětech. Stálé výpůjčky knih jsou umístěny i v odborných kabinetech.

Projekt čtenářských dílen nám pomohl vybavit knihovnu o další tituly, kdy může s danou knihou pracovat celá třída v rámci vyučovacích hodin / např. B.Hrabal: Obsluhoval jsem anglického krále, I.Dousková: Hrdý Budžeš, M.Viewegh: Báječná léta pod psa aj./

Každoročně se zde koná v adventním čase Vánoční kvízování, v rámci Dne s Andersenem pak soutěží žáci jednotlivých ročníků ve znalostních  kvízech a dozvídají se zajímavosti o českých i světových autorech.