Kotva

Obědy pro děti
Okénko třídy 3.B

 

Aktivní škola

Podporují nás

 

IROOP 

 

 

 

  

 

 

 

Fraus

Fraus

Ovoce a zelenina do škol

Zumba

Úspěšná žádost o dotaci z EU

IROP

Online zápis do 1. třídy - 2021

Vážení rodiče,

 

kliknutím na výše uvedený obrázek můžete v několika jednoduchých krocích zapsat Vaše dítě k zápisu online. Více informací ZDE.

 

Knihovna

Vloženo: 2.3.2016 | Autor: AdminTJ | Zobrazeno: 4252x
Školní knihovna na 2. stupni vyhovuje moderním parametrům kladeným na knihovnu v 21. století (vybavení počítačovou a audiovizuální technikou).

Dlouhodobý přínos školní knihovny a neutuchající zájem o ni představují vysoká čísla návštěvnosti i výpůjček. Ročně uspokojí požadavky  návštěvníků z řad žáků 1. i 2. stupně naší školy, vykazuje fond čítající více než 3 500 knih, periodik a dalších dokumentů. Naučné knihy jsou řazeny podle mezinárodního desetinného třídění. Příruční knihovna je vybavena řadou nejnovějších encyklopedií a slovníků, kromě toho je k dispozici i počítačová verze encyklopedie Diderot. Knihovna pod vedením Mgr. Kateřiny Maškové je otevřena každou velkou přestávku. Žáci mají možnost vyhledat si informace a vypůjčit si knihy v souladu s výpůjčním řádem. Knihovna je využívána i k informatické výuce v jednotlivých předmětech. Stálé výpůjčky knih jsou umístěny i v odborných kabinetech.

 

Projekt čtenářských dílen nám pomohl vybavit knihovnu o další tituly, kdy může s danou knihou pracovat celá třída v rámci vyučovacích hodin / např. B.Hrabal: Obsluhoval jsem anglického krále, I.Dousková: Hrdý Budžeš, M.Viewegh: Báječná léta pod psa aj./

 

Každoročně se zde koná v adventním čase Vánoční kvízování, v rámci Dne s Andersenem pak soutěží žáci jednotlivých ročníků ve znalostních  kvízech a dozvídají se zajímavosti o českých i světových autorech.