Školní poradenské pracoviště a jeho koncepce

Motto: „Každý má právo na úspěch“.

Školní poradenské pracoviště Základní školy Nový Bor náměstí Míru 128 (dále ŠPP) je pracoviště, které představuje vzájemně propojený celek výchovné oblasti školy a preventivní oblasti školy. Jeho hlavním cílem je poskytování poradenských služeb ve škole. ŠPP poskytuje poradenské služby dle školského zákona, vyhlášky 72/2005 Sb. a vyhlášky 27/2016 Sb. ve znění pozdějších předpisů žákům a jejich zákonným zástupcům. Veškeré standardní poradenské služby jsou poskytovány zdarma pro všechny žáky a jejich zákonné zástupce. Kromě toho se ŠPP podílí na tvorbě a rozvoji výchovně vzdělávacího systému tak, aby se škola stala životaschopným a funkčním organismem, školou otevřenou, připravenou na novou kvalitu komunikace s rodiči i mimoškolními institucemi, schopnou inspirovat pedagogické pracovníky k samostatnému a tvořivému jednání s vysokými nároky na kvalitu vzdělání.

Poradenskými pracovníky školy jsou:

- koordinátorka ŠPP                                         Mgr. Petra Macharová

macharova@zsnamesti.cz

(komunikace s PPP a SPC, koordinace aktivit členů ŠPP a TU, realizace podpůrných opatření a komunikace se zákonnými zástupci)

- výchovná poradkyně I. stupně                    Mgr. Dagmar Nebuželská

nebuzelska@zsnamesti.cz

(realizace podpůrných opatření a jejich vyhodnocení, komunikace se zákonnými zástupci a pedagogickými pracovníky)

- výchovná poradkyně II. stupně                  Mgr. Kateřina Mašková

maskova@zsnamesti.cz

(kariérové poradenství, výchovné problémy žáků II. stupně, koordinace zpráv na OSPOD, Policii apod)

- metodik prevence                                       Mgr. Rostislav Prokeš

prokes@zsnamesti.cz

(koordinace preventivních programů k předcházení projevů rizikového chování žáků a práce s třídními kolektivy z důvodu předcházení rizikového chování)

- koordinátorka péče o nadané žáky           Mgr. Vendula Krejná

krejna@zsnamesti.cz

(spolupráce s PPP na realizace péče o nadané + metodické vedení vyučujících v této problematice)

- koordinátorka činnosti asistentů pedagoga       Denisa Žáková

zakova@zsnamesti.cz

(koordinace činnosti asistentů pedagoga)

- sociální pedagog                                                Mgr. Kateřina Hřebřinová

hrebrinova@zsnamesti.cz

(spolupráce se zákonnými zástupci, prevence výchovných problémů jednotlivých žáků, řešení výchovných problémů žáků, administrace jednání se zákonnými zástupci + archivace záznamů)

Činnost všech pracovníků ŠPP koordinuje koordinátorka ŠPP prostřednictvím pravidelných schůzek, kterých se účastní i ředitel školy, kterému jsou pracovníci ŠPP přímo podřízeni. V případě potřeby jsou pravidelné schůzky doplňovány setkáním celého týmu či jednotlivých členů ŠPP nad aktuální problematikou.