Okénko třídy 2.B

Přestup žáka do 6. ročníku

rozhodli jste se, že Vaše dítě přestoupí do 6. ročníku ZŠ náměstí Míru Nový Bor?

Jsme rádi, že jste se rozhodli právě pro naši školu.

Co je k tomu potřeba?

K přestupu žáka na ZŠ náměstí Míru Nový Bor je třeba podat Žádost o přestup žáka na ředitelství školy (nejlépe během měsíce května).

Žádost je nutné vyplnit osobně v kanceláři školy. K sepsání žádosti potřebujete občanský průkaz a  rodný list dítěte.

Na naší škole je možné žáka přihlásit do skupiny s rozšířenou výukou jazyků a do skupiny s rozšířenou výukou tělesné výchovy (vzájemně se nevylučuje – žák může být zařazen do obou skupin).

Do jazykové skupiny se mohou přihlásit žáci 5. ročníků naší školy, kteří do jazykové skupiny nebyli zařazeni v 1. ročníku, a žáci 5. ročníků jiných škol. Jako první cizí jazyk je vyučován anglický jazyk. Od 6. ročníku si mohou žáci vybrat druhý cizí jazyk, a to jazyk německý nebo francouzský.

Hodinová dotace pro anglický jazyk i druhý cizí jazyk je od 6. do 9. ročníku 3 hodiny týdně.

Přihláška je ke stažení v sekci:

PRO RODIČE – JAZYKOVÉ SKUPINY

Žáci II. stupně základní školy, kteří nebudou v jazykové skupině, se budou vyučovat anglickému jazyku také v hodinové dotaci 3 hodin týdně.

Od 7. do 9. ročníku budou mít žáci povinný druhý cizí jazyk (německý nebo ruský) s dotací 2 hodiny týdně.

Do skupiny s rozšířenou výukou tělesné výchovy se mohou přihlásit žáci 5. ročníků naší školy i z okolních škol. Hodinová dotace pro skupinu s rozšířenou výukou tělesné výchovy je 3 hodiny týdně.

Přihláška a podrobné informace najdete v sekci:

PRO RODIČE – SKUPINA S ROZŚÍŘENOU VÝUKOU TV