Vloženo: 1.2.2024 | Autor: AdminTJ | Zobrazeno: 8756x

STRUČNÝ POPIS PROJEKTU

Realizace projektu má zajistit rekonstrukci stávající učebny informatiky, která již nepostačuje potřebám výuky nové informatiky. V učebně bude vytvořen prostor pro realizaci robotiky, která je ve škole nabízena jako zájmový útvar a zároveň se práce s robotickými stavebnicemi stala součástí výuky předmětu informatika. Celková bezbariérová dostupnost školy je řešena stávajícími výtahy a celkovou bezbariérovostí základní školy, včetně stávajícího bezbariérového sociálního zařízení.

CÍLE PROJEKTU

Cílem projektu je zvýšit kvalitu výuky zaměřené na rozvoj digitálních kompetencí žáků školy a vytvořit kvalitní zázemí pro realizaci zájmových útvarů zaměřených na robotiku. Modernizace učebny umožní zvýšit možnosti spolupráce s ostatními školami a školskými zařízeními.

V případě potřeby bude učebna připravena pro realizaci hybridní výuky.

VÝSLEDKY PROJEKTU

Projekt řeší celkovou rekonstrukci a modernizaci učebny informatiky. Učebna bude po modernizaci vybavena moderní výpočetní technikou a audiovizuálními systémy podporujícími interaktivitu výuky (interaktivní displej, dataprojektor, 3D skener, 3D tiskárna a multifunkční tiskárna).  Část učebny bude zaměřena na práci s robotickými stavebnicemi, které jsou v rámci projektu nakupovány a doplněny digitálními zařízeními na programování.

Na projekt „Učebna informatiky a robotiky“ realizovaný na Základní škole Nový Bor náměstí Míru s registračním číslem projektu CZ.06.05.01/00/22_048/0003058 je poskytována finanční podpora z EU.