Druhý měsíc školy je za námi...

h18

Projekt 72 hodin zrealizován

Vloženo: 18.10.2018 | Autor: AdminTJ| Zobrazeno: 155x |

Žáci a učitelé ZŠ náměstí Míru se zúčastnili dobrovolnického projektu 72 hodin. V jeho rámci jsme zrealizovali dvě aktivity ve třech třídách.

Žáci 3. A a 5. B přivítali na své hodině klientky z příspěvkové organizace Ostara, která funguje jako pobytová sociální služba pro osoby s hendikepem.

Návštěvou v naší škole jsme mohli klientkám splnit jejich velké přání. Nikdy školu nenavštěvovaly a chtěly se podívat, jak to ve škole vypadá a jak se děti učí. Po ukázce výuky si se svými pečovatelkami a paní učitelkou prohlédly prostory školy, jako jsou třídy, družina, tělocvičny. Ve škole se jim moc líbilo a klidně by tam chodily každý den.

Třída 5. A zamířila do novoborského Domu s pečovatelskou službou, kde si zahráli deskové hry se seniory, kteří využívají služeb DPS. Akce se nesla v přátelském duchu a cílem nebylo zvítězit, ale zahrát si a popovídat.

Obě aktivity měly pozitivní ohlasy ze stran všech účastníků a děkujeme paním učitelkám i dětem za jejich přípravu a realizaci.

Mgr. Jakub Ujka