Říjen v 2. B

Hudebna

Vloženo: 2.2.2016 | Autor: AdminTJ | Zobrazeno: 3215x

Učebna hudební výchovy situovaná v nové budově poskytuje žákům a pedagogům prostřední odlišné od kmenových tříd a jiných specializovaných učeben. Je vybavena účelně pro činnosti související s daným předmětem.  Zdi jsou obloženy speciálním materiálem s dobrými akustickým vlastnostmi. Před keramickou tabulí s notovou osnovou stojí do třídy natočené pianino, od kterého řídí pedagog hodinu. Absence školních lavic přispívá k uvolněné tvůrčí atmosféře, která by měla při hodinách hudební výchovy panovat. Součástí učebny jsou kromě piana nástroje Orffova instrumentáře a další bicí nástroje, zobcové flétny, kytara, učebnice, zpěvníky a jiné notové materiály. Z elektroniky jsou využívány k výuce TV, DVD, počítač, hi-fi věž, zesilovač a reproduktory. Na stěnách visí kresby slavných skladatelů, které vytvořili sami žáci, mapa symfonického orchestru a reprodukce hudebních nástrojů.