Kotva

Obědy pro děti
Okénko třídy 3.B

 

Aktivní škola

Podporují nás

 

IROOP 

 

 

 

  

 

 

 

Fraus

Fraus

Ovoce a zelenina do škol

Zumba

Úspěšná žádost o dotaci z EU

IROP

ONLINE ZÁPIS DO 1. TŘÍDY

Vloženo: 24.3.2020 | Zobrazeno: 533x

Vážení rodiče předškoláků,


vzhledem k mimořádné situaci vyvolané koronavirem Vás chceme informovat o opatřeních, která budou doprovázet letošní zápis do prvních tříd pro školní rok 2020/2021.


Situace vyžaduje organizovat zápisy bez osobní přítomnosti dětí ve škole. Upřednostnit, pokud je to možné, podání přihlášky bez osobní přítomnosti zákonného zástupce dítěte ve škole (datová schránka, e-mail s elektronickým podpisem), případně dle konkrétní situace osobně do školy nebo poštou.


Chtěli bychom Vás požádat, abyste zvolili jeden z následujících postupů:


1. Žádost o přijetí vyplníte online na webových stránkách naší školy kliknutím na tento odkaz:

Zde se Vám zobrazí formulář, kde vyplníte potřebné osobní údaje včetně kontaktních informací. Tento formulář se poté ihned automaticky odešle do systému naší školy. Po vyplnění formuláře obdržíte mail s potvrzením času a dne, kdy se do školy dostavíte a žádost osobně podepíšete. S sebou nezapomeňte rodný list dítěte, případně již Vámi vytištěnou žádost, kterou v emailu obdržíte.

Tuto možnost jsme aktuálně zprovoznili a je pro vás velmi jednoduchá. :-) 


2. Žádost o přijetí k základnímu vzdělávání pro školní rok 2020/2021 si stáhnete a vytisknete zde. Na e-mailu brychova@zsnamesti.cz si domluvíte termín, ve kterém podepsanou žádost ve škole odevzdáte. S sebou nezapomeňte rodný list dítěte.


3. Žádost o přijetí k základnímu vzdělávání pro školní rok 2020/2021 můžete vyplněnou zaslat datovou schránkou, "klasickou" poštou nebo e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem (nelze jen poslat prostý e-mail!). Kopii rodného listu a občanského průkazu můžete rovněž doložit dálkově.


Při zápisu do prvního ročníku má základní škola povinnost zákonného zástupce informovat o možnosti odkladu povinné školní docházky.


Odklady:
Pokud žádáte o odklad školní docházky a případně přijetí do přípravné třídy, musíte nejprve podat žádost o přijetí k základnímu vzdělávání viz výše.


Postup je následující:
Zvolte si jeden z možných postupů výše, nejlépe postup 1. Až přijdete do školy podepsat žádost, sepíšeme žádost o odklad a přihlášku do přípravné třídy.


Pokud zvolíte postup 3, dostavíte se do školy v termínu, který si dohodnete e-mailem, a žádost o odklad a v případě Vašeho rozhodnutí i předběžnou přihlášku do přípravné třídy, sepíšeme ve škole.
Důležité! Datum podání žádosti o přijetí k základnímu vzdělávání musí být dubnové!


Vy z vás, kteří jste se k zápisu přihlásili elektronicky na našich stránkách na termíny 7. a 8. dubna 2020, můžete přijít s vyplněnou žádostí v čase, který máte zarezervovaný, jen čas znovu potvrďte při registraci online. Přijďte prosím bez dětí a v přesně stanovený čas.


Vy, kteří elektronickou rezervaci nemáte, zobrazí se vám při podávání zápisu online (postup 1). Pokud zvolíte postup 2, domluvte si termín na brychova@zsnamesti.cz. Nabízíme prodlouženou dobu zápisu o termíny: 6. dubna, 7., 8. dubna v čase od 9 do 16: 30 hodin, dále 14. dubna, 15. dubna, 16. dubna, 17. dubna vždy od 14 do 16 hodin.


Možnost prohlédnout si školu a zeptat se na vše, co Vás zajímá, případně setkat se s ředitelem školy je možné, v případě zájmu se domluvte e-mailem. Rádi se Vám budeme věnovat.
Věříme, že se nám podaří tento mimořádný způsob zápisu do 1. ročníků zvládnout bez problémů.
V případě jakýchkoli dotazů pište na e-mail brychova@zsnamesti.cz nebo volejte 487722010 nebo 603450498.


Mgr. Jakub Ujka

ředitel školy